Papua New Guinea

Pikantná a krémová

Zmyselné espresso s tónmi tmavých bobúľ, nádychom korenia a nádherne krémovou textúrou


Odroda Specials
Veľkosť šálky

Stupne sily
1 2 3 4 5

Typ balenia

16


EUR 5.70

* vrátane daňové

PAPUA NEW GUINEA

LIMITED EDITION

Exkluzívna káva z Tichého oceánu

Králi džungle
Nedotknutá, divoká príroda. Domorodí ľudia, ktorí lovia s kopijami a nasledujú staré tradície, žijúci uprostred džungle. Viac ako 800 rôznych jazykov. Dych berúce koralové útesy. Nespočet nepreskúmaných živočíšnych a rastlinných druhov. Vzdialený ostrovný štát Papua-Nová Guinea nás učí, ako ohromiť - a keďže my sme boli ohromení predovšetkým vtákmi, sú zobrazené na balení tejto limitovanej edície. Tieto extrovertné, veľkolepé živočíchy svojim mimoriadnym operením vo všetkých farbách palety, dokonale stelesňujú komplexnosť tejto kávy. Oni boli určite aj jedným z dôvodov, prečo prírodovedec Jared Diamond hovorí: "Akonáhle ste boli na Novej Guinei, zvyšok sveta je nudný".
Objavovanie sveta pod vodou: staré vraky a farebné koraly
Podmorský svet Papuy Novej Guiney nie je v o nič horší ako jej divoká príroda. Staré vraky z 2. svetovej vojny a čiastočne ešte úplne nedotknuté koralové útesy tvoria nielen úchvatnú scenériu, ale aj miesto pre nespočetné množstvo morských tvorov. Biodiverzita je tu až desaťkrát väčšia ako v Karibiku! Slávny "Kimbe Bay" je domovom stoviek rôznych druhov rýb a kamenných koralov. Potápanie je dobrodružstvo: Anemone ryby, morské koníky a korytnačky, ale tiež impozantné manta lúče, školy tuniakov, delfínov a žralokov. Aby sa zabezpečilo, že podmorský raj bude aj naďalej existovať pre budúce generácie, program ochrany ostrova sa zaväzuje chrániť koralové útesy.
A čo má toto všetko spoločné s našou kávou?
Papua nová Guinea je miestnym obyvateľmi nazývaná "krajinou neočakávaného". Názov hovorí za všetko - pretože kto by tušil, že káva tu hrá dôležitú úlohu? Je to druhý najviac vyvážaný poľnohospodársky produkt a dôležitý zdroj príjmov pre približne 400 000 rodín. Je spojená so slávnou kávou "Jamajka Modrá Hora" - jedna z najdrahších káv na svete a prvá najjemnejšia káva Cremesso na svete v roku 2013. Chuťový profil sa vyznačuje plným, krémovým telom, intenzívnymi, korenenými a ľahko ovocnými tónmi a krásne integrovanou kyslosťou. Už niekoľko rokov sa konajú národné súťaže, v ktorých sú vybrané najlepšie kávy Arabica z Papuy-Novej Guiney. Cieľom týchto súťaží je motivovať pestovateľov kávy, aby zlepšili svoje metódy pestovania a prípravy a tým aj kvalitu kávy v dlhodobom horizonte.
Kúpele pre kávové rastliny
Kávu pre našu limitovanú edíciu vyrába skupina drobných farmárov z miest Okapa, Lufa a Henganofi vo východnej provincii. Táto oblasť má nízku vlhkosť, slabý vietor a úrodná pôda je plná mnohých minerálov - ideálne podmienky pre rast citlivých kávových rastlín Arabica odrody Bourbon. Aby bola zaručená čo najlepšia kvalita kávy, starostlivo sa zbierajú a spracovávajú len zrelé bobule. Poľnohospodári si vezmú svoje kávové bobule do umývacích staníc, kde odstránia buničinu a potom sa fermentujú vo veľkých nádržiach. Prostredníctvom tohto procesu káva získava svoju ovocnú kyslosť a krásnu sladkosť.

O tejto káve

Pôvod

Kávové bobule Arabica odrody Bourbon rastú medzi divokými horskými hrebeňmi a úrodnými údoliami uprostred ostrovného štátu Papua Nová Guinea. Klíma v nadmorskej výške 1 700 až 2 000 metrov je ideálna na pestovanie citlivých kávovníkov Arabica. Veľmi starostlivo sa zbierajú len zrelé bobule a spracovávajú sa mokré. To pridáva tejto vysoko kvalitnej káve jemnú sladkosť a ovocnú vôňu.

Praženie

Vďaka stredne jemnému praženiu káva získava jemnú arómu s náznakom karamelu. Stredne jemné mletie zaisťuje, že je káva počas prípravy obzvlášť smotanová a v ústach nádherne jemná.

Aróma

Táto zmyselná káva Arabica zaujme pikantnými tónmi, príjemnou ovocnou kyslosťou a krásnou sladkosťou. Má veľmi krémovú štruktúru. Známky o tmavých bobuliach, nádych korenia v dlhotrvajúcom závere dopĺňajú chuťový zážitok cremesso Papua Nová Guinea.

Udržateľnosť

Udržateľný pôžitok

Celý sortiment kávy Cremesso je certifikovaný podľa štandardu UTZ - celosvetového certifikačného programu pre udržateľnú výrobu kávy. UTZ podporuje zodpovednú a udržateľnú výrobu kávy. Prioritou programu je zlepšenie životných podmienok pestovateľov kávy pomocou školení v technikách pestovania a ekonomike. Výsledky sú konštantná kvalita kávových zŕn, stabilná produktivita a šetrné zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi.

Viac informácií o káve s certifikátom UTZ

Zoznámte sa s výrobcom vašej kávy

U všetkých produktov Cremesso označených logom UTZ Certified môžete sledovať ich pôvod až do samého začiatku. Zadajte kód EAN a číslo L svojho produktu.